AK Parti Elazığ…

AK Parti Elazığ
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümetin olağanüstü bir çabayla ve çok kısa bir sürede yaptığı yirmibin deprem konutunu ve depremdeki hizmetini, Milletvekilleri ve bürokratlar, ucube bir toplu kura kararıyla hezimete çevirdiler. Bu sadece yakın bir örnek. İstanbul, Ankara Belediyesi seçimlerini CHP kazanmadı, AK Parti kaybetti, nasıl kaybedildi, teşkilatların vurdumduymazlığı, egosu, kibirleri, millete tepelerinden bakmalarından dolayı kaybedildi unutmayın.

Siz AK Partiyi değil, AK Parti sizi sırtında taşıyor. AK Parti sadece Belediye Başkanının sırtına yüklenmiş tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyor. Önceki dönem Belediye Başkanı ve teşkilatlar, İl Başkanı dahil aynen İstanbul teşkilatının düştüğü ego, kibir, ve güç zehirlenmesini yaşadıkları için eğer Belediye Başkan adayı başka biri olsaydı (Gençliği güler yüzü mütevaziliği ve ailesinin Elazığ siyasetinde bıraktığı güzel izlerin olmasına rağmen kıl payı kazandı) Elazığı da kazanılamamış ve kaybedilmişti.

Allah aşkına bırakın millete tepeden bakmayı şahsi siyasi, küçük hesaplar yapmayı. Maalesef Elazığ AK Parti eş, dost, hısım, akraba çiftliğine dönüşmüştü. Bakıyorsunuz İl genel veya Belediye Meclis üyeleri yıllardır aynı yüz, onsekiz yıldır kesintisiz İl Genel Meclis Üyeliği yapan kişi var. Önceki dönem Belediye Meclis Üyesi olan kişi şimdi İl Genel Meclis Üyesi. Belediye Meclisi amcadan yeğene padişahlık gibi bakın soyadlarına… O dönemim kadın kolları, gençlik kolları başkanları aynı Belediye Meclis Üyesi oldu. Yok mu bu memlekette başka kimse. İnşallah yeni yönetim bunu fark eder. Bırakın camları siyah Vip makam araçlarını, sizi şahsi çıkarlar için arkadan takip eden, lüks araçları. Halka inin. Şu falancaya nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ettiğiniz paylaşımları bırakın.

Mesela her mahallede halkla buluşma, sorunlarını dinleme programları yapılır. Dört Milletvekili, İl Başkanı, Belediye başkanı toplam altı kişi eder. 40 tane mahallemiz var.
Elazığ’da ,Cumartesi, Pazar günde iki mahalleye, iki günde kişi başı dört mahalleye gidilir, yanlarında Belediye Başkan yardımcıları ve danışmanları alınıp iki hafta sonunda bitirilir.
Tek tek halkın sorunları dinlenip not alınır çözmek için çaba gösterilir. Sorun çözülmüşse muhatabına bilgi verilir, eğer çözülmeyecek bir şey ise geri aranılıp olmamasının sebepleri güzel bir lisan ile anlatılır. Hiç de zor bir şey değil ayrıca kadın kolları mahalle mahalle gezerek hanım kardeşlerimizle buluşup yukarıda belirttiğim gibi sorunları dinleyip giderme çabası göstermeli. Aynısı gençlik kolları içinde geçerli. Sadece oy kullanabilen gençler değil oy hakkı olmayan gençleri de dinlemeli. AK Parti İl Başkanlığının hazardağlı kavşağında bir plazaya taşındığı söyleniyor. İnşallah doğru değildir çünkü plaza adı bile halka parti arasına set gibi algılanıyor.

Diğer bir husus AK Parti, teşkilatları Maalesef sosyal medyada çok ama çok yetersizler.
AK Partinin eski vekil ve İl Başkanları bir iki tanesi hariç hiçbir katkısı yok ve tekbir paylaşımları da yok. Oysa CHP’ninkiler öylemi, valla Tv’lerde kavga edecek derecede CHP’nin üstelikte yalanlarını savunuyorlar. CHP’nin 128 milyar yalanı sosyal medyada çok güçlü oldukları için bu yalan bile bir kampanyaya dönüştü. ALLAH şaşırttı da Ecevit’in eski bakanı Masum Türker VE CHP Milletvekilleri İlhan KESİCİ bunun doğru olmadığını açıkça söyledi de (sonradan fırça yiyince çark etti gerçi) bu işin aslıda ortaya çıkmış oldu.

Unutmayın dünyada ikinci bir başka Recep Tayyip Erdoğan yok. Sadece bizim çocuklarımız torunlarımız için uğraşmıyor, tüm İslam ümmeti için canını ortaya koyuyor. Tüm AK Parti teşkilatları, üyesinden genel başkanına kadar var gücüyle çaba göstermeli.

Giriş Yap

Fıratınsesi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!