AK Parti Sözcüsü Çelik: Kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir – Fıratınsesi Haber
10 Nisan 2021

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 103 emekli amiralin yayımladığı “Montrö bildirisi”ne sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir
Son Güncelleme :

04 Nisan 2021 - 9:09

Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bazı emekli amirallerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez. Bu yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir.

Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklaması yok hükmündedir. Bu yaptıkları hem milli iradeye hem de bir dönem taşıdıkları üniformaya saygısızlıktır. Bu, vesayet özlemiyle tutuşan bir zihniyetin canlı olduğunun da kanıtıdır.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı makamının ve Hükümetin hedef alınmasına en güçlü cevapları vermeye devam edeceklerine vurgu yapan Çelik,

“Seçilmiş siyasi iradeye yönelik kullanılan bu ilkel dili kınıyoruz. Kaldı ki Mavi Vatan’da mücadele veren ordunun başkomutanını cephe gerisinde hedefe koymanın askeri terminolojideki karşılığı da bellidir. Bu zihniyetle siyasi ve hukuki mücadelemiz sürecektir. Bugüne kadar aziz milletimizin karşısında kendisinde bir güç vehmeden her türlü vesayet odağına gereken ders verilmiştir, verilmeye de devam edilecektir.” dedi. (İLKHA)