AK Parti Sözcüsü Çelik'ten “Devletin ordusu Katar'a satılmıştır” diyen CHP'li vekile tepki - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten “Devletin ordusu Katar’a satılmıştır” diyen CHP’li vekile tepki

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı bir televizyon programında, “Devletin ordusu Katar’a satılmıştır” ifadesini kullanmıştı.

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten “Devletin ordusu Katar’a satılmıştır” diyen CHP’li vekile tepki
Son Güncelleme :

29 Kasım 2020 - 12:24

Abone Ol 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla CHP’li vekile tepki gösterdi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TSK hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Devletin ordusu Katar’a satılmıştır” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şuursuz ve zehirli bir dil kullanmakla niteledi.

Çelik, siyasi provokatörlerin TSK’nın mücadelesini çeşitli yollarla hedef aldıklarını belirterek, “Kara propagandanın her türlü yöntemi kullanılıyor. Maalesef bu provokasyonların benzerleri ülkemizin içinden de geliyor. Eleştiri başka husumet ve saygısızlık başka şeydir. Bu provokasyonlarla mücadele edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter hesabından, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ifadelerine tepki gösterdi.

Özel bir televizyon programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tank-palet fabrikasında Katar’ın ortaklığına ilişkin anlaşma ile ilgili olarak, “Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış” dedi. (İLKHA)