Barış Pınarı Bölgesi’ne 28 tır insani yardım gönderildi – Fıratınsesi Haber
10 Nisan 2021

Barış Pınarı Bölgesi’ne 28 tır insani yardım gönderildi

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde, STK’lardan temin edilen 28 tır dolusu insani yardım malzemesi, düzenlenen törenle Tel Abyad ve Resulayn’a doğru yola çıktı.

Barış Pınarı Bölgesi’ne 28 tır insani yardım gönderildi
Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 20:05

“Barış Pınarı Bölgesi”ndeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere, temin edilen insani yardım malzemelerinin gönderilmesi münasebetiyle düzenlenen törende konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, böyle hayırlı bir hizmetin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

Özel olarak ATAA Derneğine ve Rahmel Alemiye Derneği ile bağışlarıyla Suriyeli kardeşlerine destek olan hayırseverlere teşekkür eden Vali Abdullah Erin, Kuveytli hayırseverlerin on yılı aşkın süredir sıkıntı yaşayan Suriyeli kardeşlerine destek olduğunu belirtti.

Törende birer konuşma yapan ATAA İnsani Yardım Derneği ve Rahmel Alemiye Derneği temsilcileri de, hayırseverlerin bağışlarını Suriye’deki mazlumlara ulaştırmaya destek olan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmalardan sonra yardım malzemelerini inceleyen Vali Erin ve beraberindekiler, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç’ın yaptığı dualarla tırları Tel Abyad ve Resulayn’a yolcu ettiler.

ATAA İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Uluslararası Yardım Kuruluşu Rahmel Alemiye Derneğinin Kuveytli hayırseverlerin desteğiyle temin ettiği malzemeleri taşıyan 28 tır içerisinde; 200 ton un, 200 ton yakacak, bin adet soba, 2 bin 300 adet hijyen kolisi, 2 bin 300 adet gıda kolisi ve 2 bin adet battaniye bulunduğu ve yardımların toplam maliyetinin 2 milyon TL olduğu belirtildi.  (İLKHA)