Başörtülü akademisyene saldıran zanlı tutuklandı - Fıratınsesi Haber

14 Haziran 2021

Başörtülü akademisyene saldıran zanlı tutuklandı

İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Neşe Nur Akkaya’ya Nişantaşı’nda, başörtülü olduğu gerekçesiyle saldıran Eray Çakın isimli zanlı tutuklandı.

Başörtülü akademisyene saldıran zanlı tutuklandı
Son Güncelleme :

10 Haziran 2021 - 21:26

Abone Ol 

Saldırı, 7 Haziran’da İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Mıstık Parkı’da meydana gelmişti.

Edinilen bilgilere İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Neşe Nur Akkaya kız arkadaşıyla parkta oturduğu sırada Eray Çakın isimli şahıs yanlarına yanaştı.

Çakın, “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun.” diyerek önce sözlü saldırıda bulundu.

Saldırgana tepki gösteren Akkaya, “Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin.” diyerek tepki gösterdi.

Saldırgan Eray Çakın elindeki termosu Neşe Nur Akkaya’ya vurup art arda yumruk attı. Akkaya aldığı darbelerle yere düşüp yığıldı.

Akkaya’nın saldırı nedeniyle bir müddet geçici körlük yaşadığı, ardından kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Hastaneden darp raporu alan Akkaya saldırgan şahıstan şikâyetçi oldu.

Yapılan ihbarın ardından saldırgan Eray Çakın gözaltına alınırken verdiği ilk ifadede, Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığını itiraf etti. Eray Çakın, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bir kez daha gözaltına alınan saldırgan, tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi. Zanlı tutuklandı. (İLKHA)