Birinci Su Şurası pazartesi başlıyor –Fıratınsesi Haber
14 Nisan 2021

Birinci Su Şurası pazartesi başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası’nı, haftaya pazartesi günü başlatıyoruz.” dedi.

Birinci Su Şurası pazartesi başlıyor
Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 8:08

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen ve iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı “Yeni Dünyaya Hazır mıyız?” temasıyla düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne çevrimiçi konuşmacı olarak katıldı.

Bakanlığın web sitesindeki bilgiye göre Pakdemirli, özellikle, tüm dünyayı etkileyen pandemi sonrasında, ülkeleri ve ekonomileri bekleyen gelişmelerin ele alındığı, fikirlerin ve konuların tartışıldığı programın, önemli çıktılar sunacağına inandığını belirterek, zirvenin hayırlar getirmesini diledi.

21. yüzyılın stratejik mücadele alanları içerisinde 3 sektörün öne çıktığını dile getiren Pakdemirli, bunları tarım-gıda, su ve enerji olarak nitelendirdi.

Bakanlık olarak, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını anlatan Pakdemirli “Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası’nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz.” dedi. (İLKHA)