Bitlis ilçe kırsalında 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildi - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

Bitlis ilçe kırsalında 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildi

Bitlis merkez ilçe ve Mutki ilçe kırsalında sürdürülen operasyonlar kapsamında PKK mensuplarına ait toprağa gizlenmiş 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 21:40

Abone Ol 
Bitlis ilçe kırsalında 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildi

Valilikten yapılan açıklamada, 30 Kasım tarihi itibariyle PKK mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla merkez ilçesi Çayırbaşı köyü kırsalında, “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş H. Cahit Özer 2020-28” ile Mutki ilçesi Kapaklı köyü kırsalında, “Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Volkan 2020-204” operasyonlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Valilik açıklamasının devamında ise şu bilgilere yer verildi:

“Çayırbaşı köyü kırsalında ağaç altına gizlenmiş üzeri yapraklarla örtülü şekilde 2 adet savunma tipi el bombası ve bir adet 155 milimetre top mühimmatı; Mutki ilçesi Kapaklı köyü kırsalında toprağa gömülü vaziyette çuval içerisinde 2 adet Lav silahı, 2 adet savunma tipi el bombası, 2 adet tüfek bombası ve 100 litre sıvı yağ ele geçirilmiştir. Ele geçirilen patlayıcılar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yerinde imha edilmiştir.” denildi. (İLKHA)