Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’u resmi törenle karşıladı - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’u resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’u resmi törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’u resmi törenle karşıladı
Son Güncelleme :

09 Haziran 2021 - 19:12

Abone Ol 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin giriş kapısında karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, iki ülke milli marşları çalındı, 21 pare top atışı yapıldı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı selamladı.

Daha sonra birbirlerine heyetlerini takdim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, merdivenlerde Türkiye ve Kırgızistan bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov baş başa görüşmeye geçti. Baş başa görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Oturumu’na da başkanlık etti.(İLKHA)