Erdoğan’ı AKP yener.!!! – Fıratınsesi Haber
14 Nisan 2021

Erdoğan’ı AKP yener.!!!

Açık ve net artık görünen gerçek muhalefetin başaramadığını Tayyip Erdoğan’ın sırtında 20 yıldır bu ülkede koltuklarda oturanlar başaracak!

Erdoğan’ı AKP yener.!!!
Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 13:26

Tayyip Erdoğan’ı devirse devirse kendi partisi, yıllardır omuzunda taşıdığı insanlar devirir” hesabı yapmakta bulan muhalefetin değirmenine öyle güzel su taşıyanlar var ki! Aslında bu oyun yeni başlamadı ki!.. Tayyip Erdoğan’ı içeriden vurma planının fitilini siyaseten adam ettiği “Omurgasız” çıkan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile ateşlemişlerdi! Sandıkta yenemeyeceklerini anladıkları Tayyip Erdoğan’ı yenmenin tek yolunu parti içindeki omurgasızlara yönelmek olduğunu artık iyi anlayan Erdoğan düşmanlığı dört koldan saldırmaya, tam da işte bu sözün karşılığı rabbim beni dostlarımdan koru, düşmanlarımla ben kendim başa çıkarım…” sözünü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın söylemesine artık ramak kalan bir süreç yaşanıyor… İşte Genel Merkezde görevli bir kişi üzerinden yaşanan son uyuşturucu olayının partiyi nasıl yıpratma noktasına taşıdığını görüyoruz!..

Bu affı olmayan, Tayyip Erdoğan’ın partisinde olması mümkün olmayan bir ihanettir!.. Hesabı verilmelidir Erdoğan’a… Tayyip Erdoğan Kılıçdaroğ’lu değildir ki atlasın, görmesin, kapatsın!.. AK Partiye düşen görev, böyle zaafları olan birisi nasıl Genel Merkeze kadar girdi? Arkasında kim var? Sosyal medya tamamen Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapanların kontrolüne geçmiş!.. Günümüz siyasetinde en etkili propaganda aracı sosyal medyadır! Siyaset orada… Algı orada… 10 milyonun üzerinde üye sayısı olan AK Parti’nin genel başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya beğenilerinin birilerinin gerisinde kalması teşkilatların ayıbıdır!.. Bakıyorum sağında solunda uzağında, yakınında herkes makam mevki peşinde… Tayyip Erdoğan’ı sözde değil özde düşünen kimler var!..

Erdoğan’ın bir sözüyle sokaklara dökülen bu necip millet yapılması gereken doğru bir iş için; “Bunu yaparsa ancak Reis yapar”, yapılmaması gereken bir yanlış için; “Bunu Reis asla yapmaz” şeklindeki bağlılık herhalde bazılarını rahatlatıyor!.. Bakıyorum… Yeni teşkilatlar kurulmuş! Heyecan fırtınası estirilemiyor… Yeni Genel Merkez yapısı oluşturulmuş değişen hiç birşey yok. Daha “Bismillah” demeden… Heyecan fırtınası estirilmeden Genel Merkez’den rezil bir adam çıkıyor koskoca partinin itibarı ile oynuyor! Yetmiyor!.. Daha andımız yangını bitmeden durup dururken MHP’yi tahrik etmek bir kenara Türk kimliği ile problem varmış gibi bir karara Kültür ve Turizm Bakanlığı nasıl imza atıyor! Kültür Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün ülke genelinde koro ve topluluklarda birleşme ve isim değiştirme bahanesiyle ”Türk” kelimesini koro isimlerinden kaldırılıyor!.. Neden? Mesela Türk Halk Müziği Korosu ismindeki “Türk” vurgusu kime batıyor!.. Anlaşılır gibi değil.. Rektörü yıpratır… Belediye Başkanı yıpratır… Bakanı yıpratır… Bürokratı yıpratır… Teşkilatı yıpratır… İmamı yıpratır… Vekili yıpratır… Valisi yıpratır… Genel Merkezi yıpratır… Genel Müdürü yıpratır… Müdürü yıpratır… 20 yıldır sırtında taşıdığı insanlar tarafından böylesine vefasızlık, nankörlük, vurdum duymazlık gerçeği ile karşı karşıya kalan bir dünya lideri gerçeği muhalefet ile tek başına mücadele ediyor!…

Soruyorum… FETÖ ile mücadelede Tayyip Erdoğan’ın yanında Soruyorum… FETÖ ile mücadelede Tayyip Erdoğan’ın yanında samimi mücadeleden kaç kişi var!.. FETÖ ile mücadelenin bütün yükü dahi Erdoğan’ın ve bir iki arkadaşının sırtına bırakılmış!.. Neden”  Acaba yarın ne olur” hesabı mı? Muhalefetin Tayyip Erdoğan a yapamadığını Erdoğan sayesinde koltuklarda oturanlar yapıyor!.. İlginç olan “Acaba “ denilen MHP teşkilatları bir gün dahi falso yapmazken Tayyip Erdoğan’a AK Parti falso üzerine falso yapıyor!.. Öyle bir akıl tutulması yaşıyorlar ki; “Eskiden kapımız çalınır, derdimiz sorulurdu, şimdi derdimiz için makam odalarının kapılarına yaklaşamıyoruz” diyenlerin sesi yükseliyor… Tayyip Erdoğan millete ne kadar yakınsa, dava arkadaşları ne hikmetse her geçen gün o kadar uzak kalmak için yarışıyor… Tayyip Erdoğan millete karşı ne kadar alçak gönüllü ise dava arkadaşları millete karşı bir o kadar kibirli davranıp insanları soğutuyor.. Tayyip Erdoğan “Muhalefete karşı tek yumruk olun” diyor dava arkadaşları tersini yapıp birbirine karşı bloklaşma, birbirinin açığını kollama yarışı içine giriyor!.. Süreç öyle bir hal alıyor ki Allah uzun ömürler versin ahirette Tayyip Erdoğan’ın iki eli yakalarında olacaktır.. Çünkü nereye yetişsin Tayyip Erdoğan!.. 15 yıl sırtında taşıdıkları az menfaatlerine dokunulduğu an sırtından bıçaklıyor! Şaşırıyorum! Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan sosyal medya hesaplarından her gün Tayyip Erdoğan’ı sert şekilde suçlarken, bu nankörlere cevap dahi veremeyen Erdoğan’ın sözde dava arkadaşlarını seyrediyoruz!.. Neden? Lidere sadakat bu mu? Devlet Bahçeli’ye laf dedirtmeyen MHP’ye bakıp ders alın!.. Bahçeli’nin çıkarsız, menfaatsiz şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği desteği Erdoğan’ın adam ettikleri ne yazık ki vermiyor!.. Bazıları kaçak güreşiyor, bazıları az zora düşüldüğünde ortadan kayboluyor (15 Temmuz gecesi gördük) , bazıları iki yüzlülük yapıyor.. “Yazsan roman olur” sözü gibi!..

Açık ve net Tayyip Erdoğan kaşıkla topluyor arkadaşları kepçe ile saçıyor… Kibirleri partiyi yiyip bitiriyor!.. Gerçekler acıdır!.. Parlak takım elbise, dar ve kısa paça, çift veya üç telefon, tabana karşı gayri samimi gülümsemeler… Bir zamanlar mahallerinin abisi, kardeşi olanlar, bugün rezidanslardan millete bakıp camlarına film çekilen araçları ile havalananlar… anlayamıyorlar ki Tayyip Erdoğan olmaz ise yarın hiçbirinin hiç bir siyasi ederleri olmayacak!.. Diyeceğim şu ki… Cumhurbaşkanı Erdoğan; TBMM’den Bürokrasiye… Bakanlıklardan Külliyeye… Belediyelerden Teşkilatlara kadar; EVİN İÇİNE AYAR ÇEKMELİ! Artık itimat kontrole mani değildir!.. Tayyip Erdoğan’ın atadığı sadece Genel Merkez ve teşkilat yöneticileri değil atadığı her bürokrat ve yöneticinin de bu süreçte vebali olacaktır. Öyle bir güç zehirlenmesine yakalananlar var ki ” Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığı ile liderlerine, bakanlarına sahip çıkamıyor.. Hep yazdım… Tayyip Erdoğan’ın tek bir rakibi var!.. sırtında taşıdıkları… Her yerde!.. Güvenip görev verdikleri… Yani kendi partisi AK Partisi, bürokratları, vekilleri!.. Artık iyice anlaşıldı ki Tayyip Erdoğan’ı yenecekse AK Parti yenecek!.. İşte muhalefetin umudu da bu!.. Bu umudun yeşermesine kimlerin neden olduğunu görüyoruz. Yeni Anayasa tabii ki.. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan önce “AK Parti’nin yeni anayasasını” bizzat kendi yazıp kırmızı çizgileri ile bütün dava arkadaşlarının önüne koymalı…

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ülkeye yaptığı muhteşem hizmetlere karşı bugün “acaba 2023’de seçilir mi?” sorusu ile muhatap ediliyorsa bu 20 yıldır sırtında taşıdığı kibirleri zirve yapan arkadaşlarının ayıbıdır! bu istisnasız tüm illerdeki teşkilatlarda tamda budur. Eğer AK Parti 2023 seçimlerinden başı dik alnı açık şekilde çıkmak istiyorsa bu davaya hizmet veren herkesin ama herkesin 20 yıl önce nerede bugün nerede olduklarını düşünerek öncelikle kendi şapkalarını önlerine koyması zaruridir!.. Yoksa intihar ediliyor!. Teşkilatın kibri, boşboğazlığı, vurdumduymaz tavırlarından dolayı İstanbul kaybedildi. Eğer evin içine düzen verilmez ise “Yenilmez armada “ olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı muhalefet değil partisi AK Parti yenecek!.. Kendinize gelin. Yoksa kendilerini bıraktık Türkiye ve Türk Milleti adına derin yaralar oluşur tedavisi mümkün olmaz. Unutmayın; Tayyip Erdoğan sadece bir Tayyip Erdoğan değil, Devlet Bahçeli sadece bir Devlet Bahçeli değil!.. Vebal almayın!.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu virajı sağlıkla dönmeli!.. Dönmeli ki bütün kapılar bir kez daha Türklere açılsın!..