Gaziantep’te hırsızlık operasyonlarında 2 şüpheli tutuklandı - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

Gaziantep’te hırsızlık operasyonlarında 2 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te işyerlerinden ve bir okuldan hırsızlık yapan ve düzenlenen operasyonlarla gözaltına alınan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 21:25

Abone Ol 
Gaziantep’te hırsızlık operasyonlarında 2 şüpheli tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüphelilerinin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Merkez Şahinbey ilçesi Karatarla Mahallesindeki bir işyerine ait klimanın dış ünitesini çalan şüphelilerinin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtilen açıklamada, çalışma kapsamında işyerinin ve çevredeki işyerlerinin güvenlik kayıtlarından kimliği belirlenen 2 şüphelinin, evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı bildirildi.

Emniyetteki işlemelerinin ardından adliyeye sevk edilen ve mahkemeye çıkarılan şüphelilerin çıkarıldıkları mahkemede tutuklandığı ifade edildi.

İşyerinden kablo çalmaya çalışan şüpheli suçüstü yakalandı

Öte yandan, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, 2’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bir iş yerine hırsız girdiği ihbarı üzerine çalışma başlattığı belirtildi.

Çalışma kapsamında iş yerine giden ekiplerin, şüphelinin işyerinde 180 bin TL değerindeki kabloyu çalarken suçüstü yakaladığı ve gözaltına aldığı bildirildi.

Okuldan eşya çalan şüpheli yakalandı

Ayrıca, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Şehitkamil ilçesi Karacaahmet Mahallesinde bulunan bir okulda meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili çalışma başlattığı ve çalışma kapsamında okulun güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği belirlenen şüphelinin, evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan ve emniyete götürülen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği ifade edildi. (İLKHA)