HAMAS İranlı nükleer fizikçi Fahrizade suikastını kınadı - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

HAMAS İranlı nükleer fizikçi Fahrizade suikastını kınadı

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), İran’ın nükleer programının kilit isimlerinden bilim adamı Muhsin Fahrizade’ye yapılan suikastı kınadığını açıkladı.

HAMAS İranlı nükleer fizikçi Fahrizade suikastını kınadı
Son Güncelleme :

29 Kasım 2020 - 9:00

Abone Ol 

HAMAS’tan yapılan açıklamada, nükleer gücün mimarlarından olan Fahrizade’nin suikast sonucu hayatını kaybetmesinin, İslam ülkelerinin ilerlemesini ve güçlenmesini istemeyen işgalci ABD ve siyonist rejimin İran’a yönelik tehditlerinden hemen sonra gelmesinin dikkat çekici olduğu belirtildi.

Açıklamada, siyonist işgal rejiminin, tüm İslam ümmetini hedef alan yerleşim alanı projelerini hayata geçirmekte ısrarcı olduğu, Ortadoğu’nun sürekli olarak kaos ve krizlerin etkisinde kalması için çaba içinde olduğu ve bölgedeki diğer güçlerin sesini kesmek istediği vurgulandı.

İran nükleer programının kilit isimlerinden Fahrizade, Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti.

İşgalci rejim sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu, Nisan 2018’de İran’ın nükleer programı ile ilgili yaptığı bir sunumda, İran nükleer programının mimarı olarak tanınan Fahrizade’nin adını özellikle belirtmişti. (İLKHA)