Hava sıcaklıkları iç ve batı bölgelerde artacak – Fıratınsesi Haber
10 Nisan 2021

Hava sıcaklıkları iç ve batı bölgelerde artacak

Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Antalya, Ağrı, Van, Hakkâri ve Şırnak çevreleri yağışlı geçecek.

Hava sıcaklıkları iç ve batı bölgelerde artacak
Son Güncelleme :

03 Nisan 2021 - 9:04

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Antalya, Ağrı, Van, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Artvin’in doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının; iç ve batı bölgelerde artacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Çığ ve kar erimesi uyarısı: Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda, hava sıcaklıklarının artması ve yeni yağışlarla beraber kar erimesi, çığ oluşma riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. (İLKHA)