IHO Ebrar evi yanan çaresiz ailenin evini onardı - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

IHO Ebrar evi yanan çaresiz ailenin evini onardı

​IHO Ebrar, geçtiğimiz günlerde evi yanan Buldu ailesinin yardım çağrısına kayıtsız kalmayarak, kullanılamaz hale gelen evi onarıp, eşyalarını yeniledi.

Son Güncelleme :

28 Kasım 2020 - 16:28

Abone Ol 
IHO Ebrar evi yanan çaresiz ailenin evini onardı

Yaklaşık 20 gün önce Aydın’ın Kuşadası ilçesinde kiralık olarak ikamet eden Buldu ailesinin evi çıkan yangın nedeniyle ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangını, ailenin psikolojik sorunları olan çocukları tarafından çıkarıldığı öğrenildi.

Kullanılmaz hale gelen evin durumuna ilişkin bilgi alan IHO Ebrar, aile ile irtibata geçerek, hayırseverlerin destekleriyle ev tamamen onarıp döşedi.

Yapılan yardım çalışması hakkında açıklamalarda bulunan IHO Ebrar Temsilcilerinden Osman Yıldırım, “Bizler evi yanan mağdur ailenin yanındayız. Bundan 20 gün önce ailelin evi yanmıştı. Mağduriyet bilgisi bize gelince IHO Ebrar olarak bu evin yapılmasına karar verdik. Hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Boya, alçı gibi evin bütün eksiklerini tamamlayarak ailemize teslim etik.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlerin destekleriyle evin onarıldığını belirten Yıldırım, “IHO Ebrar olarak, Umut Kervanı aracılığıyla Kuşadası’nda bulunan vatandaşımızın evi yandığından dolayı üyelerimizle birlikte tamirat ve tadilatına başladık. Rabbim böyle olayı hiçbir vatandaşımızın başına getirmesin. Bu vesileyle bağışta bulunan hayırseverlerimize, IHO Ebrar ve Umut Kervanı kuruluşlarımıza teşekkür ederiz. Rabbim onlara da yardım etsin onların ilik ve yardımlarını daha da çoğaltsın.” dedi.

Evi yanan 3 çocuk babası Mehmet Şirin Buldu ise evi ilk yandığı anda hissettiği çaresizliği şöyle anlattı: “Allah her şeyden önce kimsenin başına getirmesin. Bizlere yardımda bulunan IHO Ebrar derneğine ve üyelerine teşekkür ederim. Allah tüm hayırseverlerden de razı olsun. Ne kadar teşekkür etsem az kalır. Benim gibi garibanlara yardımcı oluyorlar onlara binlerce kes teşekkür ederim. Allah bin kat razı olsun. Benim evim yandı evimde hiçbir şey kalmadı bu Müslümanlar sayesinde birçok hayırsever bizlere yardımcı oldu.” diye konuştu. (İLKHA)