İletişim Başkanı Altun: "Siber Vatan egemenlik hakkımızdır" - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

İletişim Başkanı Altun: “Siber Vatan egemenlik hakkımızdır”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Avrupa Birliği’nde (AB) internet üzerindeki terör içerikli paylaşımların bir saat içinde kaldırılmasını öngören yasal düzenlemenin yürürlüğe girmesini” değerlendirdi.

İletişim Başkanı Altun: “Siber Vatan egemenlik hakkımızdır”
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 23:59

Abone Ol 

Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “yeni düzenlemeye göre, üye ülkelerin herhangi birinin talebiyle terör içeriklerinin tüm uluslararası dijital platformlardan en fazla bir saat içinde kaldırılacağını” ifade etti.

İçeriğin kaldırılmaması durumunda ise söz konusu platformlara cezai yaptırım uygulanacağını belirten Altun, şunları kaydetti:

“AB söz konusu olunca ‘terör içeriklerinin kaldırılması’ demokratik ama 5651 sayılı ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’ söz konusu olunca baskıcılık öyle mi? Siber Vatan egemenlik hakkımızdır. Vatandaşlarımızın dijital platformlarda yaşadığı mahremiyet ihlallerine, mağduriyetlerine karşı tüm haklarını koruyacağız. Bilinmeli ki her türlü terör destekçiliğini, dezenformasyon, algı operasyonlarını aynı kararlılıkla bertaraf edeceğiz.”(İLKHA)