İnşaat işçilerinin zorlu Ramazan mesaisi

İnşaat işçilerinin zorlu Ramazan mesaisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evlerine ekmek götürebilmek için Ramazan ayında ter döküyorlar. Ağır ve uzun kış şartlarının ardından Bitlis’te inşaat sezonu Ramazan ayında açıldı.

Kısa süreli inşaat sezonunun olduğu Bitlis’te işçiler, bir yıllık evlerinin geçimini sağlamak için mücadele ediyor. İnşaat sezonunun Ramazan ayına denk gelmesiyle birlikte çalışmak zorunda olan işçiler, sıcakların altında hem çalışıyor hem de ibadetlerini yerine getiriyorlar.

İnşaatta ustalık yaptığını belirten Kadri Bulut, bu yıl inşaat sezonunun Ramazan ayında açıldığını, evine ekmek götürmek için oruçlarını tutarak zorlu bir mesai harcadıklarını belirtti.

Kadri Bulut, “Yıllardır inşaatta çalışıyorum. Hem engelli çocuğuma bakmak hem de ailemin geçimini sağlamak için uğraşmak zorundayım. Ramazan ayında oruçlu bir şekilde inşaatta çalışmak zordur. Ama hem orucumuzu tutuyor hem de çalışıyoruz. Bitlis’te inşaat sektörü 4 ay gibi kısa sürüyor. Bizde mecbur olduğumuz için çalışıyoruz.” dedi.

İnşaat işçilerinden Feyzi Bulut ise şunları söyledi:

“Ramazan ayında inşaatta çalışmak zordur ama Allah güç kuvvet veriyor. Oruç tutmak çalışmaya engel değil. Yeter ki yaptığınız iş gönülden olsun. Allah kolaylaştırır. Bitlis’te ağır ve uzun kış şartları nedeniyle inşaat sektöründe maksimum 4 ay çalışılabiliyor. 6 ay kışı yaşıyoruz. Geri kalanda yağmur çamurdur. Artık bu süre zarfında nasıl bir geçim sağlanacağı da ortadadır.” (İLKHA)

Giriş Yap

Fıratınsesi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!