İşgalci siyonist rejim son 6 ayda binlerce Filistinliyi alıkoydu - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

İşgalci siyonist rejim son 6 ayda binlerce Filistinliyi alıkoydu

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, siyonist işgal rejiminin 2021 yılı başından bu yana yoğunlaştırdığı baskınları sonucu alıkonulan Filistinlilerin sayısı 4 bin 200’ü geçti.

İşgalci siyonist rejim son 6 ayda binlerce Filistinliyi alıkoydu
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 9:00

Abone Ol 

Merkez tarafından konuya ilişkin yayımlanan rapora göre, işgalci siyonistlerin bulunduğu her yerde ve özellikle 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında karşı karşıya kaldığı intifadaya baskınlarla, çocuk-yaşlı demeden alıkoymalarla karşılık verdi.

Merkez Müdürü Riyad el-Eşkar, işgalci rejimin, Filistinlilere gözdağı vermek için Kudüs’e ve Gazze Şeridi’ne destek verenlere de engel olmak amacıyla gelişigüzel baskınlar gerçekleştirdiğini ifade etti.

Siyonist rejimin her yaştan ve kesimden Filistinlileri gözaltına aldığına dikkat çeken el-Eşkar, bu yılın başından bu yana aralarında yaşlıların ve küçük yaşta kızların da bulunduğu 77 kadını esir aldığını dile getirdi.

İşgalci siyonistlerin aynı dönemde 800 çocuğu, 5 milletvekilini ve Filistinli grupların liderlerinden onlarcasını alıkoyduğunu kaydeden el-Eşkar, birçok kişinin de evlerine baskın düzenlendiğini ve tehdit edildiğini belirtti. (İLKHA)