İslami Cihad: Önceliğimiz Filistin milli projesini ihya etmektir - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

İslami Cihad: Önceliğimiz Filistin milli projesini ihya etmektir

İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi Nafiz Azzam, Kahire’de düzenlenmesi planlanan ulusal uzlaşı toplantısında Filistin milli projesini ihya ve Filistin Kurtuluş Örgütü’nü (FKÖ) reforme etmeye odaklanacaklarını bildirdi.

İslami Cihad: Önceliğimiz Filistin milli projesini ihya etmektir
Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 7:53

Abone Ol 

Kahire toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Azzam, “Yaklaşan Kahire toplantısından beklentimiz ve toplantıda çabalarımızı yoğunlaştırmamız gereken konu, Filistin milli projesini yeniden canlandırmak ve FKÖ’nün tüm Filistin halkını temsil eden çatı kuruluş haline gelmesi için reform yapmaktır. Atılacak tüm adımlar ve çalışmalar, Filistinlilerin hedef ve çıkarlarıyla örtüşmelidir.”dedi.

Azzam, Filistin halkının haklarını koruyan ve Filistinlilerin uğruna canlarını feda ettiği sabiteleri savunan bir ulusal projenin üzerinde mutabık kalmanın önemini vurgulayarak, “Bunlar, Kahire toplantısında bizim için en önemli önceliklerin başında geliyor. Aynı zamanda Filistin halkının haklarını himaye eden ve değişmez değerlerini savunan kapsamlı bir ulusal vizyona ulaşmaya çalışılmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

Filistinli grupların, önümüzdeki hafta Filistin devlet işlerini yapılandırmak ve devlet organlarını işlevsel hale getirmek amacıyla toplantılar yapmak üzere Kahire’ye gitmesi bekleniyor. (İLKHA)