İstanbul’da hava sıcaklıkları bu hafta kış değerlerine düşecek – Fıratınsesi Haber
10 Nisan 2021

İstanbul’da hava sıcaklıkları bu hafta kış değerlerine düşecek

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası Çarşamba gününden itibaren İstanbul’da etkili olmaya başlayacak.

Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 13:26

İstanbul’da hava sıcaklıkları bu hafta kış değerlerine düşecek

AKOM verilerine göre, Marmara bölgesi çarşamba akşam saatlerinden itibaren Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine girecek. Bugün 15°C’ler civarında seyreden sıcaklıkların, çarşamba akşam saatlerine kadar azalarak kış değerlerine gerileyeceği tahmin ediliyor. Bununlar beraber, kent genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişleri yaşanabilir.

Bugün il genelinde aralıklarla sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı, sıcaklıkların 15°C’ler civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Salı günü rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (40-60km/s) ile birlikte sıcaklıkların 4-8°C aralığına gerileyeceği, beraberinde sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

Çarşamba gün boyu aralıklarla devam etmesi beklenen yağışların akşam saatlerinden itibaren (22:00) Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava ile birlikte sıcaklıklar, 1 santigrat derece civarına gerileyecek. Beraberinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının cuma sabah saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile sıcaklıkların tekrardan bahar değerlerine yükselmesi bekleniyor. (İLKHA)