Karamollaoğlu'ndan İran bilim adamı Fahrizade suikastına ilişkin açıklama - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

Karamollaoğlu’ndan İran bilim adamı Fahrizade suikastına ilişkin açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İran bilim adamı Muhsin Fahrizade’ye yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, İslam ülkelerinin topraklarının istihbarat örgütlerinin suikastlerine sahne olduğuna vurgu yaptı.

Karamollaoğlu’ndan İran bilim adamı Fahrizade suikastına ilişkin açıklama
Son Güncelleme :

29 Kasım 2020 - 21:01

Abone Ol 

Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Karamollaoğlu, şer odaklarının suikast saldırısını, menfur bir saldırı ve dünya barışına bir darbe olarak değerlendirdiğini belirtti.

Saldırıyı kınayarak İran halkına başsağlığı dileyen Karamollaoğlu, “İslam ülkelerinin toprakları ne yazık ki yabancı istihbarat örgütlerinin suikastlerine sahne oluyor. İran Savunma Bakanlığı Araştırma ve İnovasyon Kurumu Başkanı Muhsin Fahrizade’nin de bir suikastle hayatını kaybetmesini, şer odaklarının bu istikamette attıkları adımı; menfur bir saldırı ve dünya barışına bir darbe olarak değerlendiriyorum. Bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyor, sorumlularının bir an önce bulunmalarını ve layık oldukları cezayı çekmelerini istiyorum. Muhsin Fahrizade’ye Allah’tan rahmet, İran halkına başsağlığı diliyorum.” açıklamasında bulundu. (İLKHA)