Kiraladıkları araçlarla hırsızlık yapan 6 şüpheli yakalandı –Fıratınsesi Haber
15 Nisan 2021

Kiraladıkları araçlarla hırsızlık yapan 6 şüpheli yakalandı

Malatya’nın Yeşilyurt ve Akçadağ ilçesinde meydana gelen 3 farklı hırsızlık olayı ile ilgili 6 şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Son Güncelleme :

26 Mart 2021 - 21:14

Kiraladıkları araçlarla hırsızlık yapan 6 şüpheli yakalandı

Malatya Valiliği, İl Jandarma Komutanlığının hırsızlık olayları ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Yeşilyurt ile Akçadağ ilçelerinde mart ayı içerisinde işyerinden 3 ayrı hırsızlık ve haberleşme kablo hırsızlığı olayları ile ilgili 64 saatlik güvenlik kamera kayıtlarının incelendiği belirtilen açıklamada, 6 şüphelinin, araç kiralama firmasından kiraladıkları 2 araç ile hırsızlık yaptıklarının tespit edildiği ifade edildi.

Firmaya ait araçların GPRS kayıtlarının incelendiği ve şüphelilerin çaldıkları bin 80 metre kablo, 2 kaynak makinesi, 2 spiral makinesi malzemelerinin satmak için kent merkezine getirdikleri tespit edildiği belirtilen açıklamada, operasyonda şüphelilerin çaldıkları malzemelerin ele geçirildiği belirtildi.

6 şüphelinin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ve çalınan malzemelerin sahiplerine teslim edildiği bildirildi. (İLKHA)