Lübnan’a geçmek isteyen 4 Suriyeli mültecinin donmuş cesedi bulundu –Fıratınsesi Haber
11 Nisan 2021

Lübnan’a geçmek isteyen 4 Suriyeli mültecinin donmuş cesedi bulundu

Baalbek Valisi Beşir Khedr, Lübnan’ın doğusundaki dağlık bölgelerde sınır dağlarını geçmek isterken şiddetli soğuğa maruz kalan 2’si kadın, 2’si çocuk 4 Suriyeli mültecinin cesedinin bulunduğunu, olayın ise araştırıldığını duyurdu.

Lübnan’a geçmek isteyen 4 Suriyeli mültecinin donmuş cesedi bulundu
Son Güncelleme :

27 Mart 2021 - 18:06

UNICEF’e göre Lübnan sınır güvenlik güçleri, Lübnan’ın doğusundaki dağlık bölgelerde sınır dağlarını geçerken soğuktan ölen 4 Suriyeli mültecinin cesedini buldu.

Bölgeye giden Lübnan Sivil Savunma ekibi, 4 Suriyeli mültecinin 3 gün önce öldüğünü tespit ettiklerini ve cesetlerin Suriye sınırına yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki Ayoun Arghash’in eteklerindeki Einata bölgesinde bulunduğunu söyledi.

Baalbek Hermel Valisi Beşir Khedr sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 4 Suriyeli mültecinin soğuktan öldüğünü belirtti.

Khedr, “Sivil savunma yardımı, ordu ve güvenlik güçlerinin çabalarıyla 4’ünün donmuş cesetleri bulundu.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Vali, Suriyeli donmuş cesetlerle ilgili bir Lübnanlının yakalandığını ve “insan kaçakçılığı” operasyonu sırasında Suriyelileri öldürüp öldürmediği konusu için sorguya çekildiğini de sözlerine ekledi. (İLKHA)