Malatya'da depremzedeler için yapılan 3 bin konut bitme aşamasına geldi - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

Malatya’da depremzedeler için yapılan 3 bin konut bitme aşamasına geldi

Malatya Valisi Aydın Baruş, Battalgazi ilçesinde yapımı devam eden TOKİ afet konutlarını ve konutların ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yollarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Son Güncelleme :

03 Haziran 2021 - 11:39

Abone Ol 
Malatya’da depremzedeler için yapılan 3 bin konut bitme aşamasına geldi

TOKİ yetkilileri, konutların bitme aşamasında olduğunu, bağlantı yollarının da kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

24 Ocak 2020 depreminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri tarafından binalarında hasar bulunan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi amacıyla deprem konutları inşa edilmeye başlanmıştı.

TOKİ Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Battalgazi İlçesi Orduzu Mahallesi Gelincik Tepe mevkiinde yapılan ve yakında hak sahiplerine teslim edilecek olan 3 bin konut bulunan Gelincik Tepe TOKİ konutlarını ve bu konutların ulaşımını sağlayan bağlantı yollarını inceleyen Vali Baruş, TOKİ yetkililerinden bilgiler aldı.

Ardından Eski Malatya’da hak sahibi vatandaşlar için ihale edilen ve yapımı devam eden TOKİ konutlarını inceleyen Baruş, yetkililere inşaatın en kısa sürede bitirilerek vatandaşlara teslim edilmesi hususunda gerekenin ivedilikle yapılması talimatını verdi.

TOKİ yetkilileri ise konutların bitme aşamasında olduğunu, bağlantı yollarının da kısa sürede tamamlanacağını belirtti. (İLKHA)