Mardin'de çeşitli suçlardan aranan 115 şüpheli yakalandı - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

Mardin’de çeşitli suçlardan aranan 115 şüpheli yakalandı

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından aranan şahısların yakalanması uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan ve hapis cezası bulunan 115 zanlının yakalanarak cezaevlerine konulduğu bildirildi.

Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 22:06

Abone Ol 
Mardin’de çeşitli suçlardan aranan 115 şüpheli yakalandı

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mardin merkez ve ilçelerinde, aralarında hırsızlık, kasten öldürme, cinsel istismar, dolandırıcılık, yaralama ve mala zarar verme gibi suçları işleyenlerin bulunduğu 115 kişinin Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu yakalanarak, adli süreçlerden sonra çeşitli cezaevlerine konulduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında, 1-31 Mayıs 2021 tarihleri arasında İl Merkezi ve İlçelerimizde “Aranan Şahısların Yakalanmasına” yönelik yapılan çalışmalarda; toplamda 115 şahıs yakalanarak adli süreçler akabinde İl Merkezi ve İlçelerimizde bulunan cezaevlerine teslim edilmişlerdir.

Ayrıca genel asayişin sağlanması noktasında ilimiz genelinde yapılan uygulamalarda: 5 adet ruhsatsız tabanca ve 44 adet fişek, 9 adet av tüfeği ve 13 adet kartuş, 10 adet kesici / delici alet ve 1 adet topuz, 60,16 gram Narkotik Madde, 14 adet Lyrıca ibareli hap, 79 kök Hint Keneviri ve 754 gram kurutulmuş Hint Keneviri 9 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 180 bin TL değerinde ziynet eşyası, 200 bin TL değerinde asfalt makinesine ait kod duyargası, 186 paket gümrük kaçağı sigara ve 250 gram gümrük kaçağı nargile tütünü, 6 adet bisiklet / motosiklet, 1 adet otomobil ve 1 adet çekici ele geçirilerek suç unsuru elde edilen şahıslar hakkında adli makamlardan alınan talimatlar doğrultusunda gereken işlemler yapılmıştır.

İlimiz genelinde mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini için yürütülen çalışmalarımız kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam etmekte ve tüm güvenlik tedbirleri alınmaktadır. (İLKHA)