Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar TSK Komuta Kademesi ile Şırnak’a Gitti – Fıratınsesi Haber
11 Nisan 2021

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar TSK Komuta Kademesi ile Şırnak’a Gitti

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi 1995 rakımlı Namaz Dağı’na da çıkarak “terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri” inceledi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar TSK Komuta Kademesi ile Şırnak’a Gitti
Son Güncelleme :

03 Nisan 2021 - 13:13

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile dün Gökçeada’daki komando birliğinde yaptığı inceleme ve denetlemelerinin ardından Şırnak’a gitti.

Bakanlığın web sitesindeki bilgiye göre geceyi 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında geçiren Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi 1995 rakımlı Namaz Dağı’na da çıkarak “terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri” inceledi.

Cudi ve Gabar’ın arasında kalan, operasyonlarda önemli bir yere sahip Namaz Dağı bölgesindeki Jandarma Komando Taburunda incelemelerde bulunan Bakan Akar, Jandarma birliklerini terörle mücadeledeki başarılarından dolayı tebrik etti.

Bakan Akar sabah saatlerinde ise beraberindeki Komutanlarla 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığının Harekât Merkezinde bir araya geldi. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi burada sınır hattında ve ötesinde görev yapan birlik komutanları ile toplantı yaptı.

(İLKHA)