Otizmli öğrenciler için dut fidanları toprakla buluştu – Fıratınsesi Haber
10 Nisan 2021

Otizmli öğrenciler için dut fidanları toprakla buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir’in Menemen ilçesinde küçük bir dut ağacı ormanı talep eden bir okulun otizmli öğrencilerine kayıtsız kalmadı.

Otizmli öğrenciler için dut fidanları toprakla buluştu
Son Güncelleme :

28 Mart 2021 - 10:09

Bakanlığın resmi web sitesinde yer alan haberde, okul için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla 50 dut fidanı, toprakla buluşturulduğu bildirildi.

Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören otizmli çocuklar, Okul Müdürleri İlknur Tercan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye mektup yazarak, ipek böceği kozasından ürettikleri hediyelik eşyalardan daha fazla üretebilmek için küçük bir orman istedi.

Mektubun ulaşmasından bir saat sonra Okul Müdürü Tercan’a dönüş yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne talimat verdi ve okulun hemen yanında 50 dut fidanı törenle alana dikildi.

Fidan dikim törenine İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun, İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, Okul Müdürü İlknur Tercan, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, öğretmen, öğrenciler ve velileri katıldı.

Fidan dikim törenine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Pakdemirli, “İzmir Menemen’deki bir ormanlık alanı otistik çocuklarımızın eğitimi için tahsis ettik. Bu alanda ipek böcekçiliği projelerini desteklemek amacıyla dut ağaçlandırılması yapıldı. Yavrularımızın eğitimine ve sosyal yaşamına katkı sağlamanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.(İLKHA)