Oyun sandıkları Filistinli çocuklar için yola çıktı - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

Oyun sandıkları Filistinli çocuklar için yola çıktı

Millî Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklar için tasarladığı “Benim Oyun Sandığım” seti, bu kez Filistinli çocuklar için yola çıktı.

Oyun sandıkları Filistinli çocuklar için yola çıktı
Son Güncelleme :

10 Haziran 2021 - 7:36

Abone Ol 

Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanan 31 ayrı materyal ve 52 farklı ürünün bulunduğu oyun sandıklarının içinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistinli çocuklara mesajı da yer alıyor. Oyun sandıklarının yüklendiği tırlar, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı törenle Ankara’dan uğurlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyun sandıklarının ulaşacağı Filistinli çocuklara hitap ettiği mesajında, “Oyun oynamaktan, hayal kurmaktan, hayallerin için mücadele etmekten lütfen vazgeçme! Zulmün karanlığı ne kadar koyu olursa olsun, şafağın aydınlığına karşı duramaz. Sokaklarda özgürce koşturacağın, gökyüzüne korkusuzca bakacağın günler muhakkak gelecek. Doğan gün umuttur çocuğum, yüzünü güneşe dön. Aklımızdasın, gönlümüzdesin, dualarımızdasın. Sevgiyle gözlerinden öpüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Biz, bu oyun sandıkları ile Filistin’deki yavrularımıza dualarımızı, sevgimizi, güzel günlerin bir gün geleceğine dair inancımızı, silah ve bomba seslerine inat umudumuzu gönderiyoruz. Onları desteklemek, onlar için elimizden geleni yapmak; savaşın son bulduğu, zulmün olmadığı, kötülükten ilk önce çocukların korunduğu bir dünya için etik değerleri eğitim sistemimizin temeline yerleştiriyoruz. Yeni nesillerin, daha güçlü bir vicdana sahip olacağını ve bu günlerin geri gelmemesi için çalışacaklarını biliyorum.”

Üretimi Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen setlerde,  çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanmış 31 ayrı materyal, 52 farklı ürün yer alıyor. Ahşap Oyun Sandığında, “Bir Şeyden Çok Şey Kitabı, Boya Seti, Büyüteç, Dama Taşları, Geçmeli Birim Küpler, Geometri Tahtası ve Lastikleri, Kale Yapı Blokları, Kırtasiye Seti, Ksilofon, Oyun Halısı, Eşleştirme Kartları, Oyun Hamuru, Oyuncaklar gibi” materyaller bulunuyor. (İLKHA)