Rusya tüm askeri bölgelerde savaş hazırlığı denetimlerinin başladığını duyurdu – Fıratınsesi Haber
15 Nisan 2021

Rusya tüm askeri bölgelerde savaş hazırlığı denetimlerinin başladığını duyurdu

Rusya tüm askeri bölgelerde savaş hazırlığı denetimlerinin başladığını duyurdu

Rusya tüm askeri bölgelerde savaş hazırlığı denetimlerinin başladığını duyurdu
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 18:30

Ukrayna’nın güneydoğusundaki Donbass bölgesinde gerilim devam ederken, Rus askeri yönetimi, ülkedeki tüm bölgelerde savaşa hazırlık durumunun tespiti için denetimlere başlama kararı aldı.

Şoygu, “Rusya Silahlı Kuvvetleri’nin hazırlık planına uygun olarak askeri idare organlarında, bölgelerde ve birliklerde denetimlere başlandı. Askerler, taktik, özel ve iki taraflı tatbikatlar yapmak üzere poligonlarda çalışmalara başladı” dedi.

Şoygu, Rusya ordusunu üst kademelerindeki askerlerden denetim çalışmalarının yüksek nitelikli olarak yapılmasını ve birlikler ile askeri teçhizatın hareketi sırasında güvenliğin sağlanmasını talep etti.

Rusya Savunma Bakanlığı, denetimler kapsamında nisan ayı boyunca 812’si iki taraflı, 101’i poligonda ve 520’si askeri eğitim tesislerinde olmak üzere toplam 4 bin 48 tatbikat yapılacağını duyurdu.

Bakanlık, tatbikatların tüm askeri bölgelerin ve Kuzey Filosu’nun yanı sıra Uzak Kuzey bölgelerinde, Kuril Adaları’nda ve Kamçatka’da yapılacağını ve her türden askeri birliğin tatbikatlara katılacağını vurguladı.

Bakanlık ayrıca, Doğu Askeri Bölgesi’ndeki denetimlerin Genelkurmay Başkanlığı komisyonu tarafından, diğer bölgelerdeki denetimlerin ise bölge komutanlıkları tarafından yapılacağı bilgisini de paylaştı. (İLKHA)