Tahir en-Nunu Kudüs, Filistin topraklarının ayrılmaz bir parçasıdır - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

Tahir en-Nunu Kudüs, Filistin topraklarının ayrılmaz bir parçasıdır

HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin Basın Danışmanı Tahir en-Nunu Kudüs Kılıcı Savaşı’nın etkilerinin, işgalciler için önceki çatışmalardan farklı olduğunu, son saldırılarda siyasi müzakere, askeri performansın öne çıktığını belirtti.

Tahir en-Nunu Kudüs, Filistin topraklarının ayrılmaz bir parçasıdır
Son Güncelleme :

05 Haziran 2021 - 7:26

Abone Ol 

en-Nunu yaptığı açıklamada, Kudüs Kılıcı Savaşı’nın, bölgesel atmosferin yanı sıra HAMAS’ın bölgesel ve uluslararası konumuna net yansımaları olduğunu belirtti.

Heniyye’nin çatışmalar öncesi ve sonrasında birçok telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini aktaran en-Nunu, bu görüşmelerin çok önemli sonuçlar verdiğinin altını çizdi.

Açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ile Mısır ve Katar’ın, ateşkesin sağlanması ve devamlı hale getirilmesinde aktif rol oynadığı ve işgal rejiminin, müzakerelerin başlaması için adeta yalvardığı kaydedildi.

Kudüs’ün, Filistin topraklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu ve işgalcilerin şehirden elini çekmesi gerektiğini söyleyen en-Nunu, Kudüs’ü her an patlamaya hazır volkana benzetti.

Heniyye’nin Basın Danışmanı en-Nunu, HAMAS hareketinin, hiçbir sözünün boş olmadığını ve verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini ifade etti. Ayrıca direniş güçlerinin, işgal ordusunu derinden sarstığına ve dilediği zaman işgalcilerin en merkezi noktalarını vurabilme gücüne eriştiğine işaret edildi. (İLKHA)