Trabzon’da maske takmayanlar özel yazılımlı dijital ekranlarla uyarılıyor - Fıratınsesi Haber

13 Haziran 2021

Trabzon’da maske takmayanlar özel yazılımlı dijital ekranlarla uyarılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait otobüs duraklarına yerleştirilen yapay zekâ tabanlı dijital ekran, maskesi olmayan vatandaşları yakalayarak uyarıyor.

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 21:06

Abone Ol 
Trabzon’da maske takmayanlar özel yazılımlı dijital ekranlarla uyarılıyor

Düzenek sayesinde durakta beklerken maske takmayan vatandaşların yüzü, özel yazılım sayesinde Covid-19’a simgelerine dönüşüyor.

Yapay zekâ ile Coronavirus’u yüzlerinde gören vatandaşlar, kısa süren şaşkınlıklarının ardından maske takma konusunda daha bilinçli davranmaları gerektiğini anlayarak maskelerini takarak durumdan kurtulmaya çalışıyorlar.

“Vatandaşımızın maske konusunda duyarlılığını artırmak amacıyla böyle bir çalışma yürüttük”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, hayata geçirilen örnek çalışma ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak Coronavirus salgınının ülkemizde görüldüğü günden itibaren her alanda yoğun çalışma gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyene dikkat etmesi noktasında çok sayıda bilinçlendirme, uyarı ve destek çalışması yaptık. On binlerce gıda paketi, hijyen seti ve maske dağıtımı gerçekleştirdik. Birçok konuda ekonomik tedbirler aldık. Son olarak yapay zekâ tabanlı dijital ekranlarımız da bu anlamda çok etkili bir uygulama oldu. Coronavirus’un yeniden etkisini artırdığı ve yeni tedbirlerin alındığı bugünlerde, vatandaşımızın maske konusunda duyarlılığını artırmak amacıyla böyle bir çalışma yürüttük. Coronavirus salgını ile mücadele noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği çerçeve içerisinde tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”(İLKHA)