Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 3 şüpheli tutuklandı - Fıratınsesi Haber

15 Haziran 2021

Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 3 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 8 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Son Güncelleme :

11 Haziran 2021 - 9:36

Abone Ol 
Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 3 şüpheli tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına ve uyuşturucu satıcılarının yakalanmasına yönelik çalışma yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda, Nizip ilçesinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda, 2 evden hırsızlık ile bir motosiklet hırsızlığı olayını gerçekleştirdiği tespit edilen ve çok sayıda suç kaydı bulunan 4 şüphelinin adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı belirtildi.

Şehitkamil ilçesi Göllüce Mahallesinde ise bir evin önünde park halindeki elektrikli bisikleti çalan ve güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği tespit edilen E.K’nin gözaltına alındığı bildirildi.

Şehitkamil ilçesi Seyrantepe Mahallesinde meydana gelen bir evden hırsızlık yaptıkları tespit edilen A.D.B. ve E.B’nin adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ifade edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.B.ve E.K’nin tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Şahinbey ilçesi Yeşilevler Mahallesinde durumundan şüphelenilen bir şahsın yapılan üst aramasında, 5 paket halinde bir miktar uyuşturucu, 5 adet fişek, bir adet kesici aletin, evinde yapılan aramalarda ise 3 adet tabanca ele geçirildiği bildirildi.

Şüphelinin yapılan GBT sorgulamasında ise “mala zarar verme-genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçundan arandığı tespit edilen H.İ.K’nin sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi. (İLKHA)